S. Dariaus ir S. Girėno g. 3-3
I-V 9:00 - 20:00
J. Basanavičiaus a. 5
I-V 9:00 - 20:00
Statybininkų g. 3-1
I-V 9:00 - 20:00
Darvino g. 16-1
I-V 9:00 - 20:00
V. Kudirkos g. 98-2
I-V 9:00 - 20:00
Laisvės g. 9
I-V 9:00 - 20:00
Kęstučio g. 8
I-V 8:00 - 20:00

Vaikų dantų gydymas

Paslaugos

Vaikų Dantų Gydymas | Vaikų Odontologai Šakiuose

Silantai. Silantai – tai karieso profilaktikai skirtos medžiagos, kurios užpildo danties vageles ir duobeles. Silantus rekomenduojama naudoti kuo greičiau, kai tik išdygsta dantis, nes jo paviršius yra silpnas, mažiau mineralizuotas, todėl lengviau pažeidžiamas ėduonies (karieso). Silantai padeda sudaryti mechaninę užtvarą tarp danties ir mikroorganizmų, kurie gamina rūgštis. Be to, silantuose esantis fluoras padeda sustiprinti danties paviršių.

Fluoro lako terapija. Fluoro lakas tai yra medžiaga, kuri didina dantų atsparumą nuo ėduonies (karieso) atsiradimo. Fluoro jonai dalyvauja danties mineralizacijos procese ir sudaro junginius, sutvirtinančius danties emalį.

Pieninio danties plombavimas. Pieninio, kaip ir nuolatinio, danties plombavimas reikalingas, kai dantis yra pažeistas karieso (ėduonies). Procedūros metu pašalinami pažeisti audiniai ir užplombuojama kompozicine arba stiklo jonomerine plomba. Plombinės medžiagos pasirinkimas priklauso nuo vaiko asmeninės burnos higienos ir likusių danties audinių būklės bei kiekio.

Pieninio danties pulpotomija. Šis gydymo būdas naudojamas, kai ėduonis (kariesas) jau yra pažengęs ir pažeidęs dalį pulpos. Gydymo metu pašalinama vainikinė pulpos dalis (pulpa danties šaknų kanaluose paliekama) ir ertmė užplombuojama.

Danties pulpotomija

Pieninio danties šalinimas. Pieninio danties šalinimas rekomenduojamas tik tuomet, kai konservatyvus gydymas yra nebeįmanomas ir esamas dantis gali pakenkti nuolatinio danties užuomazgai.

Kada pirmą kartą reikia atvesti vaiką pas odontologą?

Pirmą kartą pas odontologą rekomenduojama atvykti tada, kai išdygsta pirmas dantis. Tai dažniausiai nutinka apie 6 mėnesį po gimimo.