S. Dariaus ir S. Girėno g. 3-3
I-V 9:00 - 20:00
J. Basanavičiaus a. 5
I-V 9:00 - 20:00
Statybininkų g. 3-1
I-V 9:00 - 20:00
Darvino g. 16-1
I-V 9:00 - 20:00
V. Kudirkos g. 98-2
I-V 9:00 - 20:00
Laisvės g. 9
I-V 9:00 - 20:00
Kęstučio g. 8
I-V 8:00 - 20:00

Finansavimas

Teritorinių ligų kasų finansavimas

Nuo 2021 m. sausio 1 d. keičiasi PSDF kompensacijos tvarka dėl dantų protezavimo:
 1. Teisę gauti dantų protezavimo paslaugas asmuo įgyja iš karto po to, kai turinčios sutartį su TLK gydymo įstaigos gydytojas odontologas nustato kompensuojamojo dantų protezavimo pagrįstumą ir pacientą užregistruoja EVIS DP posistemyje.
 2. Užregistruoti pacientą TLK sąraše galės Klinikos gydytojai konsultacijos metu. Jei pacientas pageidautų gauti šias paslaugas kitoje klinikoje, jam turėtų būti išrašomas siuntimas.
 3. Kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas asmuo galės gauti tik gydymo įstaigoje, turinčioje sutartį su TLK.
 4. Kompensacijos dydžiai ir sąlygos nepasikeitė.
 5. Dėl didesnės kompensavimo sumos ir toliau reikalingas gydytojų konsiliumas.
Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi:
 1. Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, taip pat kurie pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais. Šiems asmenims dantų protezavimo paslaugos apmokamos, jeigu jie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, arba, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (nudilęs daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio), arba, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5 ir 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio.
 2. Vaikai, jeigu kramtymo funkcija dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais vainikėliais.
 3. Vaikai, jeigu kramtymo sistema iš esmės susiformavo, protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais.
  Vaikams dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos, jeigu jiems diagnozuotos šios ligos ir sveikatos sutrikimai:

  • dantų raidos ir dygimo sutrikimai, K00 (ligos kodas pagal TLK-10-AM);
  • įstrigę ir suspausti dantys, K01;
  • pulpos ir periapikalinių audinių ligos, K04, jei šaknis nesusiformavusi ir šaknies viršūnė atvira (apeksogenezė ir apeksofikacijos metodika);
  • gingivitas ir periodonto ligos, K05;
  • kiti dantenų ir bedantės alveolinės ataugos pakitimai, K06;
  • kiti dantų ir juos palaikančių struktūrų pakitimai, K08.
 4. Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, esant šios ligoms ir sveikatos sutrikimams:
  • lūpos išplitęs piktybinis navikas, C00.8;
  • liežuvio išplitęs piktybinis navikas, C02.8;
  • viršutinės dantenos piktybinis navikas, C03.0;
  • apatinės dantenos piktybinis navikas, C03.1;
  • burnos dugno išplitęs piktybinis navikas, C04.8;
  • kietojo gumurio  piktybinis navikas, C05.0;
  • žandikaulio ančio piktybinis navikas, C31.0;
  • veido ir žandikaulių kaulų piktybinis navikas, C41.02;
  • apatinio žandikaulio piktybinis navikas, C41.02;
  • apatinio žandikaulio kaulo gerybinis navikas, D16.5;
  • veido ir žandikaulių kaulų gerybinis navikas, D16.42;
  • paausinės seilių liaukos piktybinis navikas, C07;
  • kitų ir nepatikslintų veido odos piktybinis navikas, C44.3;
Kompensuojama dantų protezavimo suma:
 1. Asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, kurie pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, jeigu jie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties arba jiems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 504,81 balų.
 2. Asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, kurie pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, jeigu jų bedantis apatinis žandikaulis 4, 5 ir 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 1553,24 balų.
 3. Vaikams, kurių kramtymo funkcija dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais vainikėliais ir kurių sveikatos būklė atitinka įsakyme nustatytas indikacijas,  kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 257,63 balų.
 4. Vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais ir kurių sveikatos būklė atitinka įsakyme nustatytas indikacijas, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 1553,24 balų.
 5. Asmenims, kuriems buvos taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos ir kurių sveikatos būklė atitinka įsakyme nustatytas indikacijas, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 504,81 balo, jeigu po taikyto specifinio (spindulinio ir/ar chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių  dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties.
 6. Asmenims, kuriems buvos taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos ir kurių sveikatos būklė atitinka įsakyme nustatytas indikacijas, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 1553,24 balų, jeigu atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir/ar žandikaulių srities kaulo rezekcija.
Kada galima kreiptis dėl dantų protezavimo paslaugų?
 • Dėl dantų protezavimo paslaugų galima kreiptis gavus pranešimą apie įtraukimą į sąrašus, nelaukiant, kol ateis eilė protezuoti dantis, tačiau šiuo atveju reikės susimokėti už paslaugas savo lėšomis ir laukti išlaidų kompensacijos, kuri išmokama tik atėjus eilei protezuoti dantis.
 • Jeigu asmuo neturi galimybės susimokėti už dantų protezavimo paslaugas savo lėšomis ir laukia, kol jam ateis eilė, dėl paslaugos gali kreiptis, kai iš TKL gaus „Pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto“.  Šiuo atveju jam reikės sumokėti tą sumą, kuri viršys (jeigu viršys) pranešime nurodytą maksimalią kompensuojamąją sumą.

Informacija iš: https://www.ktlk.lt/gyventojams/dantu-protezavimas/

„Swedbank“ finansavimo pasiūlymas odontologijos paslaugoms

Taikysime 11,9 % metines fiksuotas vartojimo paskolos palūkanas UAB „ŠYPSENOS EKSPERTAI“ klientams.

Kaip gauti vartojimo paskolą išskirtinėmis sąlygomis
 • Nuspręskite, kiek norite pasiskolinti (vartojimo paskola nuo 500 iki 20000 Eur).
 • Pasirinkite Jums tinkamiausią paskolos terminą nuo 6 mėn. iki 5 metų.
 • Susisiekite konsultacijai dėl paskolos (jei pageidaujate): Neringa Masiulionienė tel. +370 686 46803.
 • Užpildykite vartojimo paskolos paraišką „Swedbank“ interneto banke ir įveskite nuolaidos kodą EKSPERTAI.
 • Atsakymą dėl paskolos Jums pateiksime el. paštu, telefonu arba SMS žinute.
 • Sudarius kredito sutartį pinigus iš karto pervesime į Jūsų sąskaitą.
 • Už odontologijos paslaugas atsiskaitysite Jums patogiu ir su paslaugos teikėju sutartu būdu – mokėjimo kortele ar pavedimu.

SVARBU! Mažiausiai 90 proc. šios paskolos sumos turi būti panaudota įsigyjant paslaugų iš UAB „Šypsenos ekspertai“ (toliau – Įmonė) ir šią sumą pervedant į įmonės sąskaitą arba atsiskaitant mokėjimo kortele įmonės paslaugų teikimo vietose ne vėliau nei per 90 dienų nuo paskolos gavimo (neįvykdžius šios sąlygos, bankas turi teisę panaikinti palūkanų nuolaidą ir taikyti 16 % procentų metinę fiksuotų palūkanų normą).

Preliminari paskolos mėnesio įmoka
Paskolos suma Preliminari mėnesio įmoka
500 Eur 17 Eur
1000 Eur 34 Eur
2000 Eur 68 Eur
3000 Eur 102 Eur
4000 Eur 195,84 Eur

Įmoka apskaičiuota laikantis prielaidų, kad sutarties trukmė yra 36 mėn., taikomos 11,9% palūkanos, sutarties administravimo mokestis 1,5% (bet ne mažiau nei 30 Eur), įmokos mokamos anuiteto metodu.

Atkreipiame dėmesį, kad naudodamiesi finansavimo paslaugomis Jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali daryti neigiamą įtaką Jūsų kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

Tipinis bendros vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdys

Jei imtumėte 3000 Eur vartojimo kreditą, sutarties trukmė (ir Kredito grąžinimo terminas) – 3 metai, taikant 11,9% metinę fiksuotų palūkanų normą, mokant Banko nustatytą minimalų kasdienių paslaugų mokestį (0,70 Eur per mėnesį), 45 Eur sutarties administravimo mokestį, mėnesio įmokas 102,12 Eur mokant anuiteto metodu, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma būtų 14,56%, o bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma būtų 3646,05 Eur.

Bendros vartojimo kredito kainos metinė norma ir bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma apskaičiuotos laikantis prielaidų, kad Kredito sutartis galios terminą lygų Kredito sutarties trukmei, Bankas visą Kredito sumą Kredito gavėjams išmoka Kredito sutarties pasirašymo dieną, iš Kredito sutarties kylančius savo įsipareigojimus Kredito sutarties šalys vykdys pagal Kredito sutartyje nustatytas sąlygas ir terminus, metinė palūkanų norma, Įkainių dydis ir kitos išlaidos išliks tokios pat kaip ir Kredito sutarties sudarymo metu ir bus toliau taikomos iki Kredito sutarties pabaigos.