S. Dariaus ir S. Girėno g. 3-3
I-V 9:00 - 20:00
J. Basanavičiaus a. 5
I-V 9:00 - 20:00
Statybininkų g. 3-1
I-V 9:00 - 20:00
Darvino g. 16-1
I-V 9:00 - 20:00
V. Kudirkos g. 98-2
I-V 9:00 - 20:00
Laisvės g. 9
I-V 9:00 - 20:00
Kęstučio g. 8
I-V 8:00 - 20:00

Dantų protezavimas

Paslaugos

Dantų Protezavimas Kybartuose

Danties protezavimui atlikti dažniausiai yra reikalingi keli vizitai. Pirmo vizito metu atliekama apžiūra ir sudaromas gydymo planas, nuimami atspaudai, pagal kuriuos pagaminami modeliai arba dantys gali būti nuskenuojami specialiu aparatu ir virtualus modelis sukuriamas kompiuteryje. Sudarius gydymo planą, dantys preparuojami ir paruošiami taip, kad tiktų protezui uždėti. Nuėmus atspaudus, informacija siunčiama dantų technikui, kuris laboratorijoje pagamina protezą. Įsitikinti, kad protezas Jums tikrai tinka, gali reikėti papildomų vizitų pamatavimui. Kai protezas bus pagamintas galutinai, odontologas jį fiksuos burnoje nuolatinai arba, jei jis yra išimamas, bus atiduodamas ir paaiškinama jo priežiūra.

Neišimamų protezų rūšys:

  • Įklotai
  • Užklotai
  • Laminatai
  • Kultiniai kaištiniai įklotai
  • Vainikėliai (karūnėlės)
  • Tiltai
  • Fiksuoti protezai ant implantų

Išimami protezai:

  • Lanko atraminis protezas
  • Plokštelė (pilna, dalinė)
  • Išimamas protezas ant implantų

Restauracijos tipo pasirinkimas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Likusio danties audinių kiekio, formos
  • Danties padėties dantų lanke
  • Kramtomojo spaudimo jėgos, veikimo krypties ir laiko
  • Estetikos reikalavimų
  • Asmeninės burnos ertmės higienos
  • Protezo ilgaamžiškumo
  • Finansinių galimybių

Fiksuoti (neišimami) protezai

Įklotas. Tai restauracijos, kurios atkuria pažeistus danties audinius esančius kramtomajame, liečiamuosiuose paviršiuose, dantų kaklelio srityje, bei galinčios dengti vieną arba kelis danties gumburus.

Užklotas. Tai restauracijos, kurios dengia visus danties gumburus ir atkuria kramtomąjį bei tarpdantinius paviršius.

Protezavimas įklotu ir užklotu

Laminatai. Tai plokštelinės restauracijos, kurios dengia danties skruostinį paviršių ir, priklausomai nuo situacijos, gali dengti dalį liežuvinio / gomurinio paviršiaus.

Laminatė

Kultiniai kaištiniai įklotai. Šis protezavimo būdas yra naudojamas, kai nėra danties vainiko ir likusi tik šaknis. Gydymo metu paruošiamas šaknies vidus ir į ją įtvirtinamas kaištis, ant kurio uždedamas vainikėlis.

Kultinis kaištinis įklotas

Danties vainikėlis (karūnėlė). Vainikėlis uždėtas ant danties vidutiniškai tarnauja apie 8 – 10   metų, tačiau tinkamai jį prižiūrint, gali tarnauti ir ilgiau. Iškart po protezavimo kelias dienas gali būti jaučiamas dantų jautrumas ar dirginimas ties dantenomis, kuris per kelias dienas turėtų išnykti. Venkite labai karšto bei šalto maisto ar gėrimų pirmąsias dienas po procedūros.

Vainikėlis

Tiltai. Tai restauracija, kurios metu atkuriamas dantų defektas panaudojant gretimus dantis. Priklausomai nuo defekto dydžio, gali skirtis tilto ilgis ir apimamų dantų skaičius.

Tiltas apatiniame žandikaulyje

Protezavimas ant implantų. Norint atkurti trūkstamus dantis, kaip atrama, gali būti naudojami implantai, ant kurių, kaip ir ant danties, gali būti dedami vainikėliai, tiltai ir kt.

Protezavimas vainikėlių ant implanto

Protezavimas tiltų ant implantų

„All on 4” (visi ant 4) metodika. Tai bedančiam žandikauliui gydyti naudojamas protezavimo ant implantų būdas, kai atkuriami visi dantys. Implantacijos metu įsriegiami 4 – 8 implantai, ant kurių uždedamas tiltinis protezas.

“All on 4” technika apatiniame ir viršutiniame žandikauliuose

Iki tol, kol Jums bus pagamintas nuolatinis protezas, odontologas uždės laikinas restauracijas, kurios suteiks komfortabilumą, estetiką, apsaugos danties pulpą ir apydančio audinius, išlaikys dantų padėtį dantų lanke bei sumažins dantų lūžių riziką.

Iš kokių medžiagų gaminami fiksuoti protezai?

Dažniausiai fiksuoti protezai gali gaminami iš metalo, metalokeramikos, cirkonio keramikos, porceliano.

Kaip prižiūrėti nenuimamus protezus?

Nenuimami protezai – tai vainikėliai, tiltai, laminatės, įklotai, užklotai ir kt. Nors juos gaminant stengiamasi gauti kiek galima tikslesnes restauracijas ir sudaryti tolygų perėjimą į danties paviršių, dažnai apnašos kaupiasi protezo ir dantenų riboje. Apnašoms valyti naudojami kombinuoti ir vibraciniai judesiai minkštu šepetėliu. Ypatingai kruopščiai išvalyti protezo sritis ties dantenomis. Tarpdančiams valyti galima naudoti tarpdančių siūlą, šepetėlius ar vandens irigatorių.

Išimami protezai

Lanko atraminiai protezai. Tai dantų eilių defektams atkurti skirta išimamų protezų rūšis. Šie protezai dažniausiai yra gaminami iš metalinės ir plastmasinės dalių, kurios, naudojant specialias užtrakto sistemas ir kabliukus, tvirtinasi prie dantų paviršių.

Lanko atraminis protezas apatinio žandikaulio galiniams defektams atkurti

Išimamos plokštelės. Tai išimamo protezo rūšis, skirta atkurti dalinius arba pilnus dantų eilių defektus. Plokštelės yra gaminamos iš plastmasės ir gali būti tvirtinamos kabliukais (jei yra likusių dantų) arba specialiais „klijais“ prie viršutinio žandikaulio.

Viršutinio ir apatinio žandikaulių pilnos išimamos plokštelės

Apatinio žandikaulio dalinis išimamas protezas

Išimamas protezas ant implantų. Šis protezavimo būdas naudojamas, kai burnoje nėra dantų ir pacientas pageidauja išimamo protezo. Implantai sudaro atramą („užraktą“) protezams, tad yra gan stabilūs burnoje.

Išimamas protezas apatiniame žandikaulyje panaudojant du implantus kaip atramą

Kaip prižiūrėti išimamus protezus?

Pagrindiniai išimamų protezų valymo metodai: plovimas vandeniu, valymas šepetėliu ir pasta, mirkymas. Protezus reikia valyti po kiekvieno valgio ir vakare, taip pat mirkyti 1 ar 2 kartus per savaitę specialiame skystyje. Protezų valymui reikia rinktis kietą šepetėlį, turintį apvalius šerelių galus. Valymui naudojamos švelnios pastos, kad susibraižytų protezų paviršius. Jei tai dalinis protezas, kabliukai turi būti valomi tarpdantiniai ar kitais mažais šepetėliais. Po valymo kruopščiai nuplaunama šiltu vandeniu. Mirkymui rekomenduojama naudoti tablets ar miltelius, pavyzdžiui, Corega Tabs, Corega Extradent, Dentipur ar kt. Tabletėse yra fermentų ir oksiduojamų medžiagų, kurios pašalina mikroorganizmus, tad mirkyti pakanka 10 – 15 minučių, bet galima ir per naktį.